W naszej ofercie znajdują się m.in. czepki pływackie silikonowe światowych marek takich jak: Funkita, Speedo czy Zone3. Różnorodne kolory i oryginalne wzory naszych artykułów sprawią, że czepek stanie się nie tylko zabezpieczeniem skóry głowy oraz włosów, ale także ciekawym elementem basenowej stylizacji.Nasze produkty wykonane są z wysokiej jak...

W naszej ofercie znajdują się m.in. czepki pływackie silikonowe światowych marek takich jak: Funkita, Speedo czy Zone3. Różnorodne kolory i oryginalne wzory naszych artykułów sprawią, że czepek stanie się nie tylko zabezpieczeniem skóry głowy oraz włosów, ale także ciekawym elementem basenowej stylizacji.Nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości silikonu, który nie przepuszcza wody i nie powoduje dyskomfortu podczas pływania i zdejmowania produktu. W naszym asortymencie znajdziesz również czepki neoprenowe polecane do triathlonu.

Dlaczego warto nosić czepek pływacki?

Pływanie w czepku zaleca większość pływalni. Nie jest to niepotrzebny wymysł, lecz obowiązek podyktowany troską o bezpieczeństwo i higienę użytkowników. Co sprawia, że warto wyposażyć się w czepek?

  • Bezpieczeństwo – w basenowej wodzie znajduje się chlor oraz inne substancje uzdatniające. Ich działanie może negatywnie wpływać na meszki włosów, prowadząc do łysienia. Co więcej, czepek chroni również uszy, które podczas pływania narażone są na wypłukiwanie woskowiny.
  • Higiena – na włosach przez wiele godzin utrzymują się różnego rodzaju bakterie, które mogą przedostać się do wody. Noszenie czepka sprawia również, że do wody nie dostaną się włosy, które mogłyby zapychać, a następnie zniszczyć filtry oczyszczające pływalnię.
  • Wygoda – funkcjonalność czepka docenią na pewno posiadacze długich albo bujnych włosów, które – niezwiązane – podczas pływania mogą skutecznie utrudnić poruszanie się.

Najpopularniejsze rodzaje czepków

Silikonowe – silikon to bardzo trwały i wytrzymały materiał, który nie powoduje uciskania ani dyskomfortu podczas noszenia. Czepki silikonowe posłużą nawet kilka lat.

Lateksowe – czepki z lateksu praktycznie nie przepuszczają wody. Są jednak znacznie mniej rozciągliwe od silikonowych, co może powodować dyskomfort podczas ich zdejmowania.

Gumowe – czepki najczęściej wybierane przez osoby uczulone na lateks. Są mniej rozciągliwe niż lateksowe, jednak wciąż wysoce wodoszczelne.

Więcej

Czepki PływackieJest 50 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów